096 765-50-30 kharkivlisozahyst@ukr.net Facebook
Харківський р-н сел. Покотилівка, 62458
вул. Незалежності, 127.
Директор: Батуркін Денис Олександрович.
Інтегрований захист проти стовбурових шкідників. Проводиться з застосуванням аерозольних технологій біологічними препаратами та з використанням хижих комах Thanasimus formicarius.
Мінеральне підживлення. Проводиться для підвищення стійкості зелених насаджень змінам клімату, опору шкідникам та хворобам, підтримки при високому антропогенному навантаженню.
Лісопатологічні обстеження.
Проводяться для загального моніторингу санітарного стану лісів та зелених насаджень. Сприяють ранньому виявленню патологічних процесів в лісі.
Для контролю розповсюдження шкідників та хвороб лісу необхідно точно знати з яким шкідливим організмом ми маємо справу. Лабораторний аналіз швидко і якісно надає таку інформацію.
На території ДСЛП Харківлісозахист є рекреаційний пункт (місце для відпочинку) створене власноруч працівниками лісозахисного підприємства. Також на території ДСЛП Харківлісозахист зростає більше 30 різних видів декоративних рослин.
"Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство | Харківлісозахист"
Семінар-навчання з лісозахисту: обговорили розвиток і поширення небезпечних шкідників та хвороб
16 травня 2025 року в онлайн-форматі відбувся важливий професійний захід — семінар-навчання для фахівців ДП «Ліси України». Тема заходу: «Розвиток та поширення найнебезпечніших шкідників та хвороб лісу».
Семінар ініційовано з метою підвищення кваліфікації представників державної лісової охорони та обміну практичним досвідом щодо попередження екологічних та економічних втрат, спричинених діяльністю лісових шкідників.
Модератором виступив провідний інженер відділу охорони і захисту лісу Сергій Корзун. Він зазначив, що сучасні екологічні виклики вимагають не тільки теоретичної обізнаності, а й координації дій між усіма суб'єктами лісозахисної діяльності.
Далі із змістовною доповіддю виступила Тетяна Кучерявенко, головний спеціаліст Відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства. Вона розповіла про спалахи осередків первинних шкідників лісу та наземні методи регуляції їх чисельності. Продовжила тему Валентина Мєшкова, професорка УкрНДІЛГА, яка детально проаналізувала біологічні особливості хвоєлистогризів, а також етапи їх розвитку, коли боротьба з ними є найбільш ефективною.
Семінар з лісозахистуСемінар з лісозахистуСемінар з лісозахисту
Марія Скрипкіна, т.в.о. директора ДСЛП «Херсонлісозахист», акцентувала увагу на розвитку соснового шовкопряда, його виявленні та методах боротьби.
Віра Венгер, завідувачка лабораторії ДСЛП «Львівлісозахист», розкрила тему шкідників Карпатського регіону, які мають свою специфіку у порівнянні з іншими лісовими зонами України.
Після перерви відбулася доповідь професора Володимира Крамарця з Національного лісотехнічного університету, який порушив важливу проблему інвазійних шкідників і хвороб, що становлять загрозу екосистемам України.
Ірина Рідкокаша, інженер-лісопатолог із ДСЛП «Харківлісозахист», поділилась результатами впровадження сучасних технологій у моніторингу шкідників.
Завершив змістовну частину семінару Валентин Голик, головний лісопатолог ДСЛП «Київлісозахист», який розповів про правові та нормативні аспекти призначення лісозахисних заходів, а також важливість міжвідомчої взаємодії між господарськими та лісозахисними підприємствами.
У підсумку, учасники заходу підтвердили важливість подібних навчань як інструменту підвищення обізнаності і координації дій у боротьбі з шкідниками і хворобами лісів.