У Черкаському лісгоспі проведуть хімобробіток від непарного шовкопряда у насадженнях дуба звичайного
На території Черкаського лісгоспу вже наступного тижня, за сприятливих погодних умов, проведуть заходи з винищування лісових шкідників шляхом наземного хімобробітку лісових насаджень.
Так, восени минулого року працівники Черкаського лісгоспу разом із спеціалістами державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист» під час лісопатологічного обстеження виявили збільшення осередків непарного шовкопряда в насадженнях дуба звичайного Руськополянського та Дубіївського лісництв.
Цьогоріч спеціалістами Черкаського лісгоспу було визначено, що загальна площа, на якій необхідно проводити винищувальні роботи, становить 1734 га. Головне управління держпродспоживслужби в Черкаській області затвердило проєкт наземних винищувальних заходів на площі 1565 га, оскільки згідно діючого законодавства та Державних санітарних правил хімічний обробіток повинен відбуватися з урахуванням санітарно-захисних зон від населених пунктів, об’єктів водопостачання. Тому виділяється кілометрова санітарна зона, де не можна проводити обробіток.
За словами спеціалістів, гусінь непарного шовкопряда пошкоджує понад 200 видів рослин, та найбільше «полюбляє» дуб звичайний. Шкідник легко розповсюджується, переносячись на великі відстані за допомогою вітру та павутин, й таким чином може розселятись на значні території лісу.
«Лісові шкідники – це невід’ємна частина біосистеми лісу. Але при масовому розмноженні вони завдають великої шкоди, що призводить до незворотних наслідків. Тож наше завдання вчасно виявляти великі осередки та проводити відповідні заходи», – говорить головний лісничий Черкаського лісгоспу Олександр Сидоренко.
Роботи проводитимуться за допомогою аерозольного генератора «Гард», шляхом нанесення інсектициду «Фастак», якого підприємством закуплено 143 літри на суму 81 тис. грн. Норма застосування – 100мг/га.
Черкаські лісівники просять громадян поставитися з розумінням до проведення таких надзвичайно важливих заходів та застерігають, що протягом чотирьох діб після обробки лісу, забороняється сінокосіння, відвідування лісу, збір дикорослих плодів, ягід, грибів та усіх видів лікарських рослин. У період обробки лісового масиву та протягом 5 діб після цього забороняється випас худоби у безпосередній близькості та в ньому. У цей же час не рекомендується випускати бджіл.
Довідково:
– непарний шовкопряд – це листогризучий шкідник, який з’їдає листя та молоді пагони дерев і стримує нормальний ріст та формування правильної крони;
– установка ГАРД – генератор аерозольний регульованої дисперсності; аерозольний генератор розпилює робочу рідину на насадження, шкідник поїдає листя і гине;
– «Фастак» – це препарат, який використовують у сільському господарстві в усiх регiонах свiту для знищення широкого спектру комах-шкідників.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства