27 грудня 2023 року за ініціативи Державного агенства лісових ресурсів України було проведено важливу нараду-навчання, спрямовану на підвищення ефективності діяльності лісозахисних підприємств. Захід об’єднав представників державних спеціалізованих лісозахисних підприємств та лісових господарств України.
    Ключовим аспектом заходу були виступи представників лісової галузі України, які поділилися своїми дослідженнями та здобутками щодо питання поліпшення санітарного стану лісів. Були розглянуті основні завдання та функції лісозахисту, наголосивши на важливості їхньої ролі у забезпеченні стійкості та здоров’я лісових насаджень.
    Зокрема, на нараді були обговорені нові методи дослідження для виявлення шкідливих комах лісу, такі як лабораторний аналіз ентомологічних та фітопатологічних проб; також було звернуто увагу на використання сучасної аерозольної техніки для обробки лісових площ від шкідників та ... Читати далі »

Переглядів: 39 | Додав: lisozahystatua | Дата: 08.01.2024 | Коментарі (0)

An Investigation into the Use of Heat Treatments to Reduce Risk of Dothistroma septosporum Transmission via Seed Stock

 

Description

Tubby K, Forster J, Mullett M, Needham R, Smith O, Snowden J, McCartan S (2023) Can the Seed Trade Provide a Potential Pathway for the Global Distribution of Foliar Pathogens? An Investigation into the Use of Heat Treatments to Reduce Risk of Dothistroma septosporum Transmission via Seed Stock. Journal of Fungi 9(12), 1190. https://doi.org/10.3390/jof9121190 

 

The international plant trade results in the accidental movement of invasive pests and pathogens, and has contributed significantly to recent range expansion of pathogens including Dothistroma septosporum. Seeds are usually thought to present a lower biosecurity risk than plants, but the importation of Pinus contorta seeds from North America to Britain in the mi ... Читати далі »

Переглядів: 26 | Додав: lisozahystatua | Дата: 02.01.2024

Упродовж 7–10 листопада 2023 року Катерина Давиденко‍ відвідала Литовський науково-дослідний центр сільського й лісового господарства (Каунас, Гіріоніс), де взяла участь у двох заходах:

1️⃣ У роботі дискусійної платформи Європейської програми HORIZON щодо менеджменту мережі об’єктів збереження генофонду в умовах масових спалахів збудників хвороб і шкідників, зокрема халарового некрозу ясеня звичайного;

2️⃣ У Міжнародному семінарі «Селекція лісових дерев, збереження та використання лісових генетичних ресурсів» (Forest tree breeding ... Читати далі »

Переглядів: 54 | Додав: lisozahystatua | Дата: 23.11.2023 | Коментарі (0)

ORGANISATION EUROPEENNE ET MEDITERRANEENNE

POUR LA PROTECTION DES PLANTES 

... Читати далі »

Переглядів: 64 | Додав: lisozahystatua | Дата: 10.10.2023 | Коментарі (0)

Самовільна заготівля, збирання хмизу, захаращеності, сухостою вважається порушенням правил поведінки у лісі.

Відповідно до Лісового кодексу України використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання. Загальне використання – це право населення на безоплатний та без видачі спеціального дозволу збір для власного споживання дикорослих трав, квітів, лікарської сировини, горіхів, ягід, грибів та ін.

Спеціальне використання лісових ресурсів закріплює виключне право на заготівлю деревини за постійними лісокористувачами, яка проводиться на підставі спеціального дозволу – лісорубного квитка.

Інший аспект – питання збереження лісового біорізноманіття. Адже сухостій є середовищем існування живих організмів. 

✅ ... Читати далі »

Переглядів: 62 | Додав: lisozahystatua | Дата: 30.09.2023 | Коментарі (0)

Проведення лісопатологічного обстеження (інвентаризації) зелених насаджень

міста Харків

 

Дерева — це не лише частина природи, а й важливий елемент нашого урбанізованого середовища, який забезпечує землю киснем, покращує якість повітря та слугує фільтром від викидів в атмосферу. Однак, з усією їх природною величчю, дерева можуть становити потенційну загрозу для оточуючих, якщо не здійснювати належний догляд за ними. Ось чому вчасне обстеження дерев має велике значення для визначення їхнього стану та попередження небезпеки для громадян.

ДСЛП “Харківлісозахист” за зверненням спеціалізованого комунального підприємства “Харківзеленбуд” Харківської Міської Ради проводить роботу у покращенні загального санітарного стану зелених насаджень міста Харкова.

Інженера-лісопатологи проводять спеціа ... Читати далі »

Переглядів: 67 | Додав: lisozahystatua | Дата: 08.09.2023 | Коментарі (0)

Відмерла деревина — невіддільна складова повноцінного функціонування лісової екосистеми. Вона підтримує продуктивність лісу у відновленні молодих дерев, слугує середовищем існування та джерелом харчування для низки живих організмів, запобігає ґрунтовій ерозії та забезпечує довгострокове зберігання вуглецю, пом’якшуючи наслідки зміни клімату. Та попри свою цінність, мертва деревина є рідкістю як для лісів України, так і багатьох країн Європи, а її вилучення — однією з головних загроз для виживання близько третини лісових видів.

 

Збільшення кількості мертвої деревини в експлуатаційних лісах та забезпечення природної динаміки на заповідних територіях стане значним внеском у збереження стійких до змін клімату лісів та їх біорізноманіття. Вбачаючи в цьому одне з основних завдань для себе, WWF-Україна презентував дослідження «Найкращі практики менеджменту мертвої деревини»

... Читати далі »
Переглядів: 69 | Додав: lisozahystatua | Дата: 17.08.2023 | Коментарі (0)

Спеціалістами ДСЛП «Харківлісозахист» виявлено спалах масового розмноження Lithosia quadra в листяних насадженнях Харківської області. Даний вид лишайниць поширений по всій Європі та Північній Азії на схід до Японії. Трапляється в листяних лісах і фруктових плантаціях, рідше на відкритих місцях. Представник триба метеликів підродини ведмедиць (Arctiidae) еребід (Erebidae) Розмах крил 35-55 мм. Самці менші за самиць. В імаго спостерігається чіткий статевий диморфізм.

 

... Читати далі »

Переглядів: 94 | Додав: lisozahystatua | Дата: 04.08.2023 | Коментарі (0)

Щорічна нарада з вивчення лісових інвазивних видів

Європи та Центральної Азії, присвячена цифровим рішенням для покращення моніторингу стану лісів

у Європі та Центральній Азії

 

Мережа лісових інвазійних видів в Європі та Центральній Азії REUFIS (Ференц Лакатош) у співробітництві з лісовим департаментом ФАО (Широма Сатьяпала та Норберт Винклер-Ратони) провела щорічну нараду присвячену цифровим рішенням для покращення монітор ... Читати далі »

Переглядів: 78 | Додав: lisozahystatua | Дата: 18.07.2023 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 15 16 »