Наявність у лісовому масиві значної кількості стовбурових шкідливих комах є по собі прихованою загрозою для лісу. При несприятливих умовах, які здатні послабити насадження, ксилофаги можуть викликати масове всихання лісових насаджень. 

Стовбурові шк ... Читати далі »

Переглядів: 151 | Додав: lisozahystatua | Дата: 29.01.2020 | Коментарі (0)

Цього року жителі Харкова то області відмітили невидане нашестя кліщів. Квітневе сонце швидко вивело з анабіозу переносників ряду небезпечних інфекційних захворювань для дюдини і тварин.

Ареал іксодових кліщів покриває всю територію України. Ризики піддатися нападу кліща роду Ixodes є на будь якій зарослій лісом, чагарником або травою місцевості. Кліщі віддають перевагу місцям проживання, що зберігають високу вологість повітря.

... Читати далі »

Переглядів: 142 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

У рамках акції начальником Кучерявенко Т.В. та інженером-лісопатологом Синицькою О.М. відділу нагляду та прогнозу, 12 квітня 2018 року була проведена тематична лекція із студентами 2-4 курсів Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу, які навчаються за спеціальностями «лісове господарство» та «мисливське господарство».

Подібні тематичні лекції мають велике значення для підготовки фахівців лісової галузі – майстри лісу у своїй професійній діяльності будуть не тільки вирощувати ліс, слідкувати за його ростом і розвитком, а й оберігати його від шкідливих комах і хвороб. Лісогосподарська галузь України потребує підготовки висококваліфікованих спеціалістів лісового господарства

Студентам ЧБЛК було продемонстровано фото та відеоматеріали основних видів шкідливих комах та хвороб лісових насаджень.

Під час лекції відбувався активний діалог між ... Читати далі »

Переглядів: 133 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

У рамках Акції Державного агентства лісових ресурсів України “Майбутнє лісу у твоїх руках” та з нагоди Всесвітнього дня лісу, який проводився 21 березня 2018року, фахівцями Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Харківлісозахист” 4 квітня 2018 року була проведена тематична лекція із учнями 5-х класів Бабаївської середньо-освітній школі І — ІІІ ступеню під гаслом «Ліси та населені пункти». Розуміючи необхідність виховання у підростаючого покоління шановливого ставлення до природи та важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів для збереження екологічної рівноваги на планеті, до школярів було ... Читати далі »

Переглядів: 141 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

 


29 березня під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася колегія Держлісагентства. На ній розглянуто питання організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб, про стан галузевої науки, організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами.

Окрім того, учасникам засідання представлена інформація щодо розробки та функціонування геопорталу «Ліси України», впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі, використання продукції побічного користування в лісах підприємств галузі.

Питання порядку денного викликали гаряче обговорення серед учасників. Зокрема, стурбованість викликав прогноз поширення шкідників та ... Читати далі »

Переглядів: 144 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

16 березня 2018 року Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Харківлісозахист» разом з державним підприємством “Роменське лісове господарство” провели методичне навчання з лісозахисту на базі Недригайлівського лісництва, у присутності всіх лісництв підпорядкованих державному лісогосподарському підприємству. Навчання проведено начолі із головним лісничим ДП «Роменське ЛГ» Примак І.Я. із залученням головного лісопатолога ДСЛП «Харківлісозахист» Батуркіна Д.О.

 Основні питання були зосереджені на своєчасному виявленню та локалізації осередків шкідливих комах та хвороб лісу. А саме :

1. Необхідність повідомлення про патологічні процеси в лісових насадженнях (наявність пошкодження або всихання крони);

2. Основні види шкідників та хвороб лісу. Сучасні заходи моніторингу, боротьб ... Читати далі »

Переглядів: 126 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

 21 березня, у світі відзначають Міжнародний день лісів. Він офіційно започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку Міжнародний день лісів проходить під різними галсами. У 2018 році він відбувається під гаслом «Ліси та населені пункти».

Україна також відзначає цей день різними акціями. Традиційно 21 березня стартує Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до Дня довкілля (цього року – 21 квітня).

Метою Акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представника ... Читати далі »

Переглядів: 166 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

 

З 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними галсами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати лі ... Читати далі »

Переглядів: 144 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

Хвоєлистогризучі комахи в лісі існували завжди, і завжди їм були притаманні спалахи масового розмноження, які повторюються з певним інтервалом в декілька років. Пошкодження листя та хвої даними шкідниками веде до зниження поточного приросту деревини в насадженнях. Знищуючи хвою та листя, комахи порушують нормальний водообмін і асиміляцію, що спричиняє втрату стійкості і продуктивності насаджень. При повторному об’їданні хвої частина хвойних порід може загинути особливо якщо вони ростуть в несприятливих умовах або ослаблені іншими чиниками. Крім того, ослаблені хвоєгризами дерева більш сприйнятливі до інших пошкоджень, наприклад стовбуровими шкідниками або ураженнями короїдами. Листяні породи стійкіші, проте повторне об’їдання листя шкідниками також веде до послаблення і можливої загибелі частини дерев. Небезпека всихання лісостанів, пошкоджених хвоє- та листогризучими шкідниками, зростає в посушливі роки, коли тепла і суха погода сп ... Читати далі »

Переглядів: 162 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

Стан лісів погіршується, вони хворіють і гинуть, шутеназа це турбує не тільки науковців і власників лісів, але й громадськість.

На тлі зміни клімату та антропогенного навантаження зростає сприйнятливість дерев до пошкодження комахами й ураження збудниками хвороб, а самі шкідники та збудники поширюються на нові території, змінюють цикли сезонного розвитку та підвищують шкідливість.

Недарма питанням, пов’язаним із хворобами лісу, присвячена діяльність підрозділу 7 «Стан лісів (здоров’я лісу)» Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO – ІЮФРО) і 23-ї сесії конгресу цієї організації, який відбувся 19-22 вересня 2017 р. у Фрайбурзі (Німеччина) в ознаменування 125-ї річниці заснування (ЛВ, 2017, №9-10).

Окремі робочі групи розглядають кореневі та окоренкові гнилі (7.02.01), хвороби листя, пагоні ... Читати далі »

Переглядів: 205 | Додав: lisozahystatua | Дата: 28.01.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 16 17 »